meteovista

Tropische cycloon Zelia aan land gekomen in Australië

14 februari 2025, 13:15

Orkanen
Tropische cycloon Zelia veroorzaakt veel schade in het noordwesten van Australië. Foto: ANP / Handout.

De krachtige tropische cycloon Zelia is vrijdag aan land gekomen in het noordwesten van Australië. Zelia bereikte het vasteland als een cycloon van de vijfde categorie en ging gepaard met windstoten tot 290 kilometer per uur, schrijft het Australische ABC News.

Het Australische Bureau of Meteorology waarschuwde voor zeer verwoestende windstoten en zware regenval als gevolg van de cycloon. Zelia trekt de komende dagen richting het zuiden en neemt geleidelijk af in kracht. Het is inmiddels een cycloon van de derde categorie met windsnelheden van 150 kilometer per uur en windstoten tot 205 kilometer per uur.

De noordwestkust van Australië krijgt vaker te maken met cyclonen. In april 2023 werd de regio getroffen door cycloon Ilsa, een cycloon van de vijfde en hoogste categorie.

ANP

ANP

Weernieuws-onderwerpen

Kies een onderwerp om meer te weten te komen over het weer…

Nieuwsoverzicht