Meteovista

Weekverwachting: eind van de week tropisch heet

14 juni 2026, 10:52

Weekverwachting
Elke dag wordt het iets warmer en dat maakt het perfect buitenweer. Foto: Henk Voermans
Elke dag wordt het iets warmer en dat maakt het perfect buitenweer. Foto: Henk Voermans

De eerste helft van zomermaand juni verliep relatief fris, maar daar komt deze week verandering in. Uiteindelijk worden zelfs tropische temperaturen bereikt, maar dat gaat wel gepaard met onweersbuien. Meer details lees je in deze weekverwachting!

De eerste dagen van de week stijgt de temperatuur naar 20 tot 23 graden. Soms is het op de stranden frisser door een matige westenwind. In het binnenland kan het met genoeg zon juist een graadje warmer worden.

Buien en een krachtige zon

Daarbij zijn er veel droge perioden met zon en wolken. De grootste buienkansen zijn voor maandagochtend en dinsdagochtend. Deze dagen schijnt de zon met zonkracht 6 of 7, wat betekent dat je erg snel kunt verbranden. Om te verbranden hoeft het niet warm te zijn. Smeer je dus goed in, ook als het ‘maar’ 20 graden is.

Dit is hoe je huidschade en huidkanker herkent30 april 2026, 14:22

In dit artikel lees je wat de meest voorkomende vormen van huidkanker zijn en hoe je huidschade en huidkanker kan herkennen met de ABCDE-regel.

Lees meer
Dit is hoe je huidschade en huidkanker herkent

Vanaf donderdag zomers tot tropisch warm

Donderdag wordt de beste dag van de week voor buitenactiviteiten. De zon schijnt flink en de temperatuur stijgt op grote schaal naar zomerse waarden. Regionaal wordt het al tropisch warm met maxima van 30 graden. Direct aan zee is het iets koeler, maar met 23 graden is het ook daar aangenaam zomerweer. Vrijdag is het vrijwel overal tropisch warm. Tegelijkertijd is de luchtvochtigheid hoog en ontstaan in de namiddag gemakkelijk (stevige) onweersbuien. Houd onze weersverwachting dus goed in de gaten!

Download Meteovista app

Manouk Vermeulen
Door Manouk Vermeulen

Meteoroloog